Kategorie

Kontakt

2e plus s.r.o.
Trabantská 270
190 15 Praha 9
+420 281 917 430
info@2e-kompresory.cz

PŘÍSLUŠENSTVÍ KE KOMPRESORŮM

 Jaké ventily se používají u pístových kompresorů?
Nejčastěji se používají destičkové ventily, kde jsou mezi mezi těsnící a tlumící deskou umístěny ploché pružiny. Mimo těchto ventilů se často používají jazýčkové ventily. Mezi dvěma deskami je těsnící kroužek s jazýčky. Funkci ventilů i jejich životnost ovlivňuje délka potrubí mezi kompresorem a vzdušníkem. Proto se většina pístových kompresorů vyrábí na vzdušnících.
 Jaké vzduchové sací filtry se používají u pístových kompresorů?
Vzduch před vstupem do sacího prostoru pístového kompresoru je nutné částečně vyfiltrovat. Jako filtry se používají u běžných kompresorů různé filtrační vložky s velikostí 25 mikronů. Výhodné jsou papírové skládané filtry, které mají vyšší filtrační schopnost i díky větší filtrační ploše zde je cca 15 mikronů.
 Jak si můžeme usnadnit vypouštění kondenzátu ze vzdušníků?
U většiny pístových kompresorů je ve spodní části vzdušníku pro vypouštění kondenzátu umístěn ruční odvaděč kondenzátu. Pro usnadnění této činnosti je vhodné u menších strojů vyměnit odvaděč za kohout a na ten připojit hadičku. U větších kompresorů je vhodné umístit místo ručního odvaděče časový odvaděč, který zajistí automatické vypouštění kondenzátu v časově nastaveném intervalu.

 

Pokud jste nenašli odpověď na Váš problém, napište nám